درود ! از اینکه میزبان شما در کافه ام بی ای هستیم بسیار خرسندیم. با ثبت نام در چند مرحله ساده، شما می توانید از تمام امکانات کافه لذت ببرید.

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 223 رأی - میانگین امیتازات: 2.35
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اگه تو ایران MBA بخونیم آینده شغلیمون چه خواهد بود؟
۱۷-۳-۱۳۹۱, ۱۰:۰۸ صبح
ارسال: #11
RE: اگه تو ایران MBA بخونیم آینده شغلیمون چه خواهد بود؟
با عرض سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز

خوب این که به حوزه بازار یابی علاقه مندید و این علاقه خودتون رو فهمیدین بسیار عالی . تمام مواردی که فرمودین برای شروع کار بسیار راه خوبیه. موضوعی که مطرحه اینه که دوستانی که رشته MBA رو می خونن هنری که دارند راه انداختن کسب و کار جدید هست. اساسا ما این رشته رو انتخاب می کنیم چون باور داریم چنین قابلیتی رو داریم و می تونیم پرورشش بدیم . به این بعد از قضیه هم فکر کردین که کسب و کار خودتونو راه بندازید؟؟

بااحترام و آرزوی موفقیت
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۱۷-۳-۱۳۹۱, ۰۵:۴۰ عصر
ارسال: #12
صدا جان سلام

من رشتۀ لیسانست رو نمی دونم
اگه مدیریتی باشه که توصیۀ اکید می کنم حتما از همین الان توی هر زمینۀ مدیریتی که دم دستته به فکر کار کردن باشی
اگه هم نیست مشکلی نیست، به محض شروع به کارت برو بگرد ببین کدام یک از اساتیدت (معمولا جوون تر ها) توی بازار کار فعالن، به هر نحوی که شده (منظورم بیگاری و کار مجانی هم که هست) باهاش کار کن چون اگه تو این فرصت کارآموزی نبینی بعدش که با لیبل خفن ام بی ای وارد بازار کار بشی خیلی زشته که ببینی هیچی بلد نیستی
Big Grin
جمع بندی نهایی: کارآموزی کارآموزی کارآموزی

صدای خندۀ خدا را می شنوی؟

به آنچه محال می پنداری می خندد!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۸-۳-۱۳۹۱, ۰۳:۱۰ عصر
ارسال: #13
سلام به هر دو دوست عزیز

من هم کاملا با بحث کارآموزی موافقم . بسیار به فرد جهت می ده
دوستان سری هم به آدرس زیر بزنید مباحث جالبی درمورد رشته MBA درآن مطرح شده

http://cafemba.ir/thread-917.html

با احترام
۱۸-۳-۱۳۹۱, ۱۰:۵۸ عصر
ارسال: #14
دوستان عزیز کافه ای سلام و سپاس از این بحث جالبتون . خوب صدا و رهای عزیز من هم از اون دسته تغییر رشته ای ها بودم که به مدیریت فناوری اطلاعات رو آروده. البته ناگفته نماند به علت ماهیت متنوع و ترکیب فنی و ریاضی و مدیریتی این گرایش به رشته ام واقعا علاقه مندم. اما با mvpmba گرامی کاملا در مورد کارآموزی مواقم م م م م . من هم از این بیگاری ها Wink تجربه کردم. اما در ازائ کسب تجربه می ارزد و می تواند اوقات لذت بخشی هم فراهم کند. بهر حال یک موضوع مهم رو مد نظر قرار بدین که کلا در ایران درس نخوونید احتمالا در آینده موفق ترید Sad Idea Huh Big Grin این رو من از بعد کاهش سطح توقعات در یافتن شغل مناسب عرض می کنم و یکی این بعد که بسیاری هم به دنبال کسب یک فن و مهارت راه میافتن و از فضای آکادمیک نظری ایران دور میشن . حقیقت این هست که بسیاری از افراد خلاق و معتمد به نفس Shy شایستگی حداقل کسب تحصیلات MBA رو دارند و نه خود MBA manager شدن رو لزوما. هر فردی با دریافت خودآگاهی نسبت به استعدادها و علایقش و با تحصیلات مسلما به دنبال شغل ایده آلی است که بخشی از عوامل درونی و بیرونی رضایت شغلی رو دریافت کند و خوب این حق مسلم و طبیعیه یک شخصی است که ساعات زیادی از جوانی رو به کسب علم اختصاص داده. mvpmba که از تخلصشون هم معلومه از MBAای ها هستن Smile و بهر حال نگاه موثق تری ارائه میدن .
اما رها و صدای عزیز در آینده کارشناسی ارشد از روز اول نگاه بلندمدت داشته باشید. حقیقت این هست که ماهی رو هر وقت هم از آب بگیری تازه نیست Confused Idea برای اینکه شما در دوره ارشدتان حتی اگر تجربه اندوزی به معنای شغلی هم کسب نکنید حتما تجربه اندوزی علمی داشته باشید. مطالعه متنوع بر موضوع مورد علاقه ای که احتمالا به لحاظ شغلی هم ارضا شوید و پژوهش درباره موضوعات دلخواهتان. اگر ام. بی. ای رو دو بعدی نگاه کنیم ترکیبی غیر خطی و ضمنی از علم و هنر مدیریت شما یک بعد را آباد کردین و از باب ضمنی بودنش هنر شما به علم شما وابسته هست.

The Golden Rule is that, there R NO Golden Rule!! s
۲۰-۳-۱۳۹۱, ۰۴:۱۸ عصر
ارسال: #15
سلام به همه ... بحث خیلی جالبی بود، همه ی نظرات رو کامل دنبال کردم ... خسته نباشید
من خودم ترم دوم ام بی ای دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران می خونم. مدرک کارشناسی برق قدرت هم به یدک می کشم
یه جورایی عاشق ام بی ای بودم و هستم ! با چشم باز این رشته رو انتخاب کردم،
اما از وقتی که به صورت رسمی این رشته رو شروع کردم متوجه شدم ایران من با همه ی قابلیت هاش نتونسته اونجور که باید و شاید به تربیت و پرورش متخصصان این رشته با رویکرد توسعه ی فرهنگ و روحیه ی کارآفرینی بپردازه!
سر یکی از کلاسام قرار شد هر کسی هدفشو از وارد این رشته شدن بگه !!!!
من گفتم؛ راه انداختن کسب و کاری برای خودم ... استاد متلکم کردو کلاس بهم خندید (یک ماه پیش)
ناراحت نشدم چون عاشق این رشته بودم و با چشم باز این رشته رو انتخاب کرده بودم
مطالب زیادی از منابع خارجی داخل و خارج مطالعه کرده بودم ... خلاصه فلسفه ام بی ای رو می دونستم (کارآفرینی)
با جمع بندی (کارآموزی کارآموزی کارآموزی(کارورزی)) موافقم و به همه ی دانشجویان این رشته توصیه ش می کنم
به قول ناپلئون بناپارت؛
شرایط؟
شرایط کدام است؟!!
من خودِ »»»» شرایط هستـــــــــــم ...
پولساز باشید
۱-۸-۱۳۹۱, ۰۵:۱۰ عصر
ارسال: #16
Question RE: اگه تو ایران MBA بخونیم آینده شغلیمون چه خواهد بود؟
سلام دوست گرامی mvpmba
نمی دانم هنوز هم به این کافه سر میزنید یا خیر ؟
بنده فارغ التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه تهران هستم و بعد از 14 سال کار کردن در این رشته ، قصد دارم که در رشته ام بی ای دانشگاه پیام نور قبول بشوم .
لطفاً بنده را راهنمایی بفرمائید .
۳-۸-۱۳۹۱, ۱۲:۵۸ صبح
ارسال: #17
به نظر من
eMBA
یا بهتر بگم "مدیریت اجرایی" به مراتب از "ام بی ای" خیلی بهتره. چون اجرایی گسترده تر و مدیریتی تر و با خاصیت اجرایی بهتره و متاسفانه دانشجوهای "ام بی ای" اینقدر رشته خودشونو با کلاس میدونن که انگار نه انگار زیر پرچم مدیریت اجرایی ان! Smile
تازه نه تنها زیر پرچم مدیریت اجرایی بلکه زیر پرچم مدیریت بازرگانی هم هستند!!! ولی چون رشتشــونو دانشگاه شریف هم میگیره فک میکنن دیگه آخرشن! امیدوارم بچه های"ام بی ای" طرز تفکرشونو در موردِ مدیریت بازرگانی و اجرایی به سمت و سوی درست و صحیح هدایت کنن
من معتقدم که ام بی ای همون مدیریت بازرگانی خودمونه ولی خب میخوایم بگیم خیلی چیزِ غولی هست! آقای سید جوادین رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران میگه اکثر علمای مدیریت بازرگانی "ام بی ای" رو منفک و چیزی غیر از "مدیریت بازرگانی" نمیدونن و معتقدند که همون مدیریت بازرگانیه. ولی متاسفانه تبلیغات شدیدی که این چند سال برای "ام بی ای" شده این طرز تلقی و باور رو در افکارِ دوستان ایجاد کرده که "ام بی ای" یه چیز عجیب غریبه!!!

بهتره با واقعیت و واقع بینی با مسائل کنار بیایم.
۲-۵-۱۳۹۲, ۰۳:۱۲ عصر
ارسال: #18
(۱۴-۲-۱۳۹۱ ۰۸:۳۸ عصر)رها67 نوشته شده توسط:  سلام به دوستان خانم پورکریم و mvpmba عزیز:

چندتا سوال الان برای من ایجاد شده که نمی دونم آیا اینجا مطرحش کنم یانه ولی چون در ضمن خواندن گفته های شما دونفر بود،بهتر دیدم همین جا مطرحش کنم:

1.آیا فارغ التحصیلان کارشناسی مدیریت، اگر ام بی ای بخونند،براشون مفید نیست؟؟؟ یه اینکه خیلی مفید نیست؟

2.الان زبان بلد بودن هم دردسر شده،اینکه کدوم آموزشگاه،با کدوم متد،چه کتاب هایی.واقعاً دوستانی دارم که در آموزشگاه های معروفی 24 ترم زبان خوندند،ولی در عمل نمی تونند پیاده ش کنند.ممنون میشم اگر یک متد برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودخوان ارائه بدید و اینکه از چه کتابهایی برای هرکدوم از مهارت های 5 گانه زبان باید استفاده کنم بدون نیاز به کلاس زبان.چون وقت کلاس رفتن هم ندارم به دلیل مشغله بالا.

3.گفتید قرار هست کافه دوره های ام بی ای برگزار کنه!!!! آیا این دوره ها اعتبار دوره های مشابه آموزشگاه های معتبری که نام نمیبرم رو داره؟؟ اساتیدش مجرب هستند؟؟ هزینه هاش چطور خواهد بود در مقایسه با آموزشگاه های دیگه و اینکه اساساً این گواهی نامه کافه مورد تایید وزارت علوم خواهد بود؟؟؟

خیلی به پاسخ این سوالات نیاز دارم.ممنون از راهنمایی شما و سایر دوستان

[font='Times New Roman']در مورد زبان باید بگم اگه واقعا
میخواهید زبان رو یاد بگیرید باید کتاب و تکست بوک و ... رو بزارید کنار(مخصوصا
گرامر آموزشگاه هم نرید . دلیلشم به این خاطره که شما اگر برید آموزشگاه
حداقل 2 تا 2/30 وقتتون گرفته میشه (بگذریم از بی مصرف بودنشو) شما میتونید این
وقتو خودتون بخونین که منبع هم[/font]
[font='Times New Roman']برای [/font]Listening
[font='Times New Roman'] و [/font]speaking[font='Times New Roman'] میتونید از [/font]effortless English[font='Times New Roman'] استفاده کنید و نگران گرامر هم نباشید و بعد از چند
ماه راه میوفتید (البته به تلاش خودتون هم بستگی داره )[/font]

۲۱-۱۱-۱۳۹۲, ۱۱:۲۸ صبح
ارسال: #19
با سلام به همه ی دوستان
من دانشجوی سال آخر رشته آمار در دانشگاه شهید بهشتی هستم لطفا منو راهنمایی کنید به نظر شما می تونم توی رشته ام بی ای موفق باشم؟
چه طور میتونم بفهمم به این رشته علاقه دارم یا نه؟

وسوال آخر اینکه فرصتهای شغلی برای گرایش مالی این رشته چی هست؟
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا