درود ! از اینکه میزبان شما در کافه ام بی ای هستیم بسیار خرسندیم. با ثبت نام در چند مرحله ساده، شما می توانید از تمام امکانات کافه لذت ببرید.

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 173 رأی - میانگین امیتازات: 2.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همایش ملی "سومین مدرسه تابستانی علوم بین رشته ای"
۱۱-۴-۱۳۹۱, ۱۰:۱۸ صبح
ارسال: #1
همایش ملی "سومین مدرسه تابستانی علوم بین رشته ای"
با سلام و احترام

بدینوسیله به اطلاع کلیه علاقه مندان می رساند که همایش ملی "سومین مدرسه تابستانی علوم بین رشته ای" در تاریخ 25 لغایت 28 تیرماه 1391 با همکاری دانشگاه شیراز و علوم پزشکی شیراز در دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد.
پوستر و بروشور این همایش ملی جهت استحضار بزرگواران و اطلاع رسانی خدمت کلیه علاقه مندان ارسال گردیده است

قابل ذکر است که کارگاه های متعدد و تخصصی این همایش دارای اعتبار علمی و تاییدیه رسمی از سوی وزارت علوم می باشد. نشست های این همایش در قالب سخنرانی، کارگاه های تخصصی و عمومی برگزار خواهد گردید.

ثبت نام از تاریخ 25 خردادماه لغایت 15 تیرماه از طریق مراجعه به سایت همایش .

یا
elmi.shirazu.ac.ir/ssis

امکان پذیر می باشد

محورهای این همایش ملی عبارتند:

• هوش مصنوعی و محاسبات نرم
  • فناوری نانو و کاربردها
  • زیست فناوری و علوم زیست پزشکی
  • انرژی های نو و تجدید پذیر
  • فناوری اطلاعات و ارتباطات
  • علوم شناختی
  • خانواده، جامعه و سلامت
  • مهارت های مدیریتی
  • اخلاق در علم و فناوری
  • تاریخ، فرهنگ و هنر

نکات:
1- شرکت در کارگاه بنا بر تمایل شرکت کنندگان برای انتخاب آن کارگاه و با اولویت ثبت نام و پرداخت هزینه آن صورت می گیرد
2- خدمات اسکان و پذیرایی برای علاقه مندان خارج از شیراز و سایر دانشگاه ها فراهم آمده است
3- این کارگاه ها از وزارت علوم گواهینامه معتبر دریافت می کنند.

مدیریت امور علمی دانشگاه شیراز

شماره تلفن دبیرخانه:
6460761-0711
6291414-0711

[تصویر:  1111.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۱۱-۴-۱۳۹۱, ۰۷:۵۵ عصر
ارسال: #2
RE: همایش ملی "سومین مدرسه تابستانی علوم بین رشته ای"
سلام به کافه ای ها. سپاس از این اطلاع رسانی. جالبه که کنفرانسی به علوم متنوع و متعدد می پردازه . هر کنفرانسی که مشاهده کردم یا شرکت کردم موضوع بسیار تخصصی بوده ولی تا این حد تنوع موضوعی و معرفی بین رشته ای ها جالب هست.

The Golden Rule is that, there R NO Golden Rule!! s
۱۱-۴-۱۳۹۱, ۱۰:۵۰ عصر
ارسال: #3
سلام به غزلک عزیز
راستش بیشتر از اینکه جالب باشه برای من عجیبه. یاد جمله " از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا می شه " افتادم Smile))).
۱۲-۴-۱۳۹۱, ۱۱:۱۱ صبح
ارسال: #4
دوست عزیز سلام . جالب اینکه من در دوره دوم این کنفرانس شرکت کردم و نه تنها که جالب بود عالی بود. در راستای فرهنگ سازی و اشنایی با علوم بین رشته ای متولی شدند.
و در دور اول و دوم و سوم تغییراتی در محورهای علمی خود ایجاد کردند مثلا امسال تاپیک "مهارت های مدیریتی" و "اخلاق در علم و فناوری" به عناوین گذشته اضافه شده. دور دوم که سطح علمی و تنوع موضوعی عالی بود و یادم هست که بیشتر تمرکزشان بر "محاسبات نرم و تکنیک های داده کاوی در علوم مختلف" و "سیستم های پیچیده" و "علوم شناختی" به عنوان یک پیوند قدرتمند بین رشته ای بود.
۱۲-۴-۱۳۹۱, ۱۱:۵۳ صبح
ارسال: #5
از آنجاییکه خودم در کنفرانس شرکت کرده بودم تمایل داشتم موردی را برای اطلاع رسانی به دوستان علاقه مند بنویسم: تمامی این محورهای علمی از رویکرد بین رشته ای مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. مثلا سیستم های پیچیده که بستری برای علوم بین رشته ای است و به نظر من تقاطع این علوم و فناوری ها (چون تعریف علم با فناوری فرق دارد) از دیدگاه جامعه شناسی و اقتصاد و فیزیک مورد بحث قرار گرفت. خانواده، جامعه و سلامت بر خلاف نام مشاوره ای !!! گروه های فعال علوم پزشکی از بحث های ارگونومی ، محیط زیست و آلاینده ها و با ارائه پانل مشترک با گروه محیط زیست و شیمی صحبت کردند. علوم شناختی ها با ارائه پانل مشترک از فلسفه علم و سیستم پیچیده و روانشناختی، مبحث جالب زبان شناسی و فرآیند شکل گیری مدل های ذهنی سخنرانی های مجزا هم داشتند. خلاصه خیلی سلایق مختلفدانشجویی را پوشش دادند
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا