درود ! از اینکه میزبان شما در کافه ام بی ای هستیم بسیار خرسندیم. با ثبت نام در چند مرحله ساده، شما می توانید از تمام امکانات کافه لذت ببرید.

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 182 رأی - میانگین امیتازات: 2.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
university of tehran
۱۸-۹-۱۳۹۰, ۰۱:۴۴ عصر
ارسال: #11
جدول جدیدترین اساتید بازنشسته دانشگاه تهران/ سیر نزولی بازنشستگی
اسامی اعضای هیئت علمی بازنشسته دانشگاه تهران طی 8 ماه گذشته و روند بازنشستگی اساتید این دانشگاه اعلام شد که بر اساس آنچه اعلام شده دانشگاه تهران در زمینه بازنشستگی اساتید در 4 سال اخیر سیر نزولی داشته است.
به گزارش خبرنگار مهر، جدیدترین فهرست اعضای هیئت علمی بازنشسته دانشگاه تهران نشان می دهد، در شش ماهه نخست امسال فقط 2 عضو هیئت علمی دانشگاه تهران بازنشسته شده اند و آمار کلی بازنشستگان در سال جاری 6 نفر است.

تعداد اعضای هیئت علمی بازنشسته دانشگاه تهران در سال 1387 برابر 81 نفر بود. این تعداد در سال 1388 به 36 نفر رسید یعنی از نصف هم کمتر شد. سیر نزولی روند بازنشستگی اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران همچنان ادامه پیدا کرده تا اینکه تعداد اعضای هیئت علمی بازنشسته این دانشگاه در نیمه نخست امسال به 2 نفر رسیده است.

همچنین تعداد اعضای هیئت علمی بازنشسته دانشگاه تهران با احتساب آمار بازنشستگان در سال جاری طی 8 ماه گذشته به 10 نفر رسیده که اسامی آنها در جدول زیر آمده است.

جدول جدیدترین اسامی اعضای هیئت‌علمی بازنشسته دانشگاه تهران

پردیس / دانشکده - نام و نام خانوادگی عضوهیئت‌علمی - مرتبه در زمان بازنشستگی - تاریخ اجرای حکم
پردیس دانشکده‌های فنی - منصور نیکخواه بهرامی - استاد - 89/12/28
پردیس کشاورزی و منابع طبیعی - داریوش مظاهری - استاد - 89/12/28
دانشکده حقوق و علوم سیاسی - نجادعلی الماسی - استاد - 89/12/28
دانشکده حقوق و علوم سیاسی - حسین سیف‌زاده - استاد - 89/12/28
دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی - محمدعلی میرزابیگی - استادیار - 90/1/15
دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی - ثریا وحیدی - مربی - 90/7/1
دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی - زهرا اسماعیلی‌فرد - استادیار - 90/3/1
مرکز تحقیقات بیوشیمی - بیوفیزیک - محسن نعمت‌گرگانی - استاد - 90/7/1
پردیس قم - ابوالفضل سهرابی - استادیار - 90/7/1
دانشکده مدیریت - محمود صارمی - دانشیار - 90/7/1


منبع : خبرگزاری مهر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۷-۱۱-۱۳۹۰, ۰۹:۱۳ عصر
ارسال: #12
RE: university of tehran
سرویس رتبه بندی "وب" 4icu.org University web ranking در رتبه بندی سال 2012 خود رتبه وب سایت دانشگاه تهران را اعلام کرده است. این نظام رتبه بندی از سال 2005 به عنوان یک راهنمای بین المللی آموزش عالی 11 هزار دانشگاه و دانشکده را رتبه بندی می کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرویس رتبه بندی وب موسوم به (4icu.org University web ranking) در رتبه بندی سال 2012 خود رتبه وب دانشگاه تهران را 388 اعلام کرده است. رتبه دانشگاه تهران در آسیا 59 است.

منبع : خبرگزاری مهر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۹-۱۱-۱۳۹۰, ۱۰:۱۲ صبح
ارسال: #13
RE: university of tehran
آخرین رتبه بندی وب دانشگاه تهران


سرویس رتبه بندی وب موسوم به (4icu.org University web ranking) در رتبه بندی سال 2012 خود رتبه وب دانشگاه تهران را 388 اعلام کرد.

خاطر نشان می سازد سرویس مذکور درسال 2005 میلادی تاسیس شده است و مقر آن در سیدنی استرالیا است. سرویس مذکور یک راهنمای بین المللی آموزش عالی و موتورجستجویی است که شامل 11000 دانشگاه و دانشکده در سرتاسر جهان می باشد و روزانه توسط بیش از 28000 کاربر از 100 کشور مورد بازدید قرار می گیرد و مورد استفاده دانشجویان و اساتید بین المللی است.

نشانی خبر مربوط به رتبه وب دانشگاه تهران در نشانی ذیل قابل دسترسی است.

http://www.4icu.org/review/2296.htm
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۱-۱۱-۱۳۹۰, ۰۲:۱۸ عصر
ارسال: #14
شعار دانشگاه تهران رونمایی شد
مراسم رونمایی از شعار دانشگاه، چشم انداز و برنامه پنج ساله دوم (1394-1390) دانشگاه تهران برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم از تندیس شعار رسمی دانشگاه تهران با عنوان 'دانشگاه تهران، نماد آموزش عالی ایران؛ دانشگاهی الهی، بصیر، بالنده و با نشاط' رونمایی شد.

این تندیس از سوی " شهرام عظیمی" دانشجوی رشته گرافیک دانشگاه تهران طراحی شده که در این مراسم از وی و دیگر افرادی که در تهیه و تدوین سند چشم انداز و برنامه پنج ساله دوم دانشگاه مشارکت داشتند قدردانی شد.

[تصویر:  754536_orig.jpg]

همچنین، فرهاد رهبر - رئیس دانشگاه تهران در این مراسم با بیان اینکه سند چشم انداز و برنامه پنج ساله دوم این دانشگاه با تکیه به اسناد بالادستی همچون سند چشم انداز 20 ساله کشور و نقشه جامع علمی تدوین شده است، اضافه کرد: سند چشم انداز دانشگاه تهران در افق 1404 به تبیین ارزش ها، ماموریت ها، اهداف کیفی، شاخص های کلان و راهبردهای دانشگاه می پردازد.

وی گفت: برنامه پنج ساله دوم دانشگاه تهران شامل خلاصه اسناد بالادستی برنامه، عملکرد دانشگاه در بخش های آموزش، پژوهش و اعتبارات در برنامه اول، نقاط ضعف و قوت، فرصت ها و تهدیدهای موجود دانشگاه، اهداف کمی و کیفی و راهکارهای اجرایی جهت دستیابی به اهداف تعیین شده است.

به گفته رئیس دانشگاه تهران، در برنامه پنج ساله دوم دانشگاه تهران، 14 هدف کمی تعیین شده که شاخص های نسبت استاد به دانشجو، هرم اعضای هیات علمی، هرم مقاطع آموزشی، متوسط سن اعضای هیات علمی، سرانه تولیدات علمی و سرانه ارجاعات علمی از جمله این اهداف است.

رهبر ادامه داد: 20 هدف کیفی نیز در برنامه پنج ساله دوم دانشگاه تهران مشخص شده که در این میان می توان به شاخص های گسترش و افزایش استقلال دانشگاه، ارتقای جایگاه بین المللی، گسترش اختیارات و مدیریت های دانشگاه، توسعه متناسب فضای مجازی، افزایش بهره وری و تعمیق معرفت دینی در دانشگاه اشاره کرد.

وی به مسئولان گروه ها و دانشکده های دانشگاه تهران توصیه کرد درصورت دستیابی زودتر از موعد به اهداف تعیین شده در سند چشم انداز و برنامه دوم دانشگاه، متوقف نشوند و حرکت خود به سوی بهبود شاخص ها و تحقق اهداف تعیین شده ادامه دهند.

منبع : خبرگزاری مهر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۵-۱۱-۱۳۹۰, ۰۱:۵۹ عصر
ارسال: #15
RE: university of tehran
ایجاد مجتمع پژوهشی در دانشگاه تهران/ جذب هیأت علمی پژوهشی

رئیس دانشگاه تهران از راه اندازی مجتمع پژوهشی و آزمایشگاه مرکزی در این دانشگاه خبر داد و گفت: راه اندازی این مجتمع برنامه توسعه ای پژوهشگاه دانشگاه تهران است که با راه اندازی آن اقدام به جذب هیئت علمی پژوهشی می شود.
دکتر فرهاد رهبر در پیش از ظهر امروز سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح پژوهشگاه دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به نرخ رشد تولیدات علمی ایران، افزود: امروزه تولید علم در ایران رشد شتابانی دارد به گونه ای که متوسط نرخ رشد تولید علم در ایران 11 برابر نرخ رشد متوسط تولید علم دنیا است.

رئیس دانشگاه تهران تولید علم نافع و رفع مشکلات جامعه با استفاده از این علم را از دغدغه های این دانشگاه نام برد و اظهار داشت: در این راستا سعی شد تا پروژه های تحقیقاتی را به سمت پژوهشهای کاربردی هدایت کنیم از این رو اقدام به تاسیس پژوهشگاه دانشگاه تهران کردیم.

وی با اشاره به افتتاح این پژوهشگاه، خاطر نشان کرد: این پژوهشگاه تاسیس شد تا بتوانیم پژوهشها را به سمت پژوهشهای کاربردی و تولید علم نافع که نیازهای کشور را برطرف کند، هدایت کنیم.

رهبر با بیان اینکه این پژوهشگاه دارای چندین پژوهشکده است، یادآور شد: در این پژوهشگاه، محققان پژوهشکده طب تجربی با مشارکت محققان دامپزشکی و پزشکان پروژه های تحقیقاتی را در زمینه تولید دارو اجرایی خواهند کرد.

وی پژوهشکده سامانه های هوشمند را از دیگر پژوهشکده های این دانشگاه نام برد و اضافه کرد: در این پژوهشکده اقدام به تولید سامانه های هوشمند مورد نیاز امور بانکی و گمرکی خواهد شد.

رئیس دانشگاه تهران، ایجاد مجتمع پژوهشی دانشگاه تهران را از برنامه های توسعه ای پژوهشگاه ذکر کرد و گفت: با راه اندازی این مجتمع می توان اعضای هیئت علمی پژوهشی را جذب کرد به این ترتیب همه محققان کشور توانایی جذب در این مجتمع پژوهشی و دانشگاهی را دارند.

رهبر راه اندازی آزمایشگاه مرکزی را از اقدامات زیر بنایی برای راه اندازی این مجتمع دانست و ادامه داد: توسعه این مجتمع نیازمند راه اندازی آزمایشگاه مرکزی است ضمن آنکه از ایجاد آزمایشگاه های تخصصی در حوزه های مختلف علمی غافل نخواهیم بود.

وی راه اندازی مجتمع پژوهشی و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تهران را زمینه ای برای ارائه خدمات علمی به کلیه محققان و پژوهشگران کشور دانست.

منبع : خبرگزاری مهر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۶-۱۱-۱۳۹۰, ۱۱:۵۱ عصر
ارسال: #16
RE: university of tehran
آزمایشگاه یادگیری الکترونیکی در راستای اجرایی کردن تفاهم نامه یادگیری الکترونیکی میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و دانشگاه تهران در این دانشگاه به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرنگار مهر،‌ طرح تاسیس و راه اندازی آزمایشگاه فناوریهای نو در یادگیری در دانشگاه تهران با هدف استفاده از توان علمی و پتانسیل تحقیقاتی دانشگاه تهران که از سابقه طولانی و تنوع رشته ای برخوردار است و نیز استفاده از ابعاد مختلف پژوهشی مدنظر قرار گرفته است.

در همین راستا،‌ ایجاد بستر مناسب برای انجام تحقیقات مورد نیاز کشور در حوزه یادگیری الکترونیکی که برگرفته از برنامه‌های کارگروه فناوری اطلاعات و ارتباطات - فاوا- است و نیز برنامه های سایر دستگاه‌های اجرایی نظیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت علوم تحقیقات و فناوری به این آزمایشگاه ارجاع می‌شود.

همچنین،‌ این آزمایشگاه در حوزه فعالیت خود می تواند به نیازهای تحقیقاتی سازمان فناوری اطلاعات در زمینه های مرتبط پاسخ دهد و همانطور که در تفاهم نامه پیش بینی شده به عنوان اولین ماموریت برجسته تحقیقاتی درکنار سازمان فناوری اطلاعات نسبت به راه اندازی "شبکه ملی یادگیری" به صورت پایلوت اقدام کند.
ایجاد چارچوبهای مناسب و قابل گسترش به تمام مراکز آموزشی کشور، جهت تامین نیروی انسانی کارآمد در حوزه یادگیری الکترونیکی با هدف کمک ارتقای یکی از شاخصهای مهم توسعه فناوری اطلاعات و ارائه مشاوره در حوزه یادگیری الکترونیکی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تدوین برنامه‌های راهبردی و آینده‌نگاری از جمله اهداف راه اندازی این آزمایشگاه محسوب می شود.
این آزمایشگاه با حضور مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ،‌آموزش و پرورش و دانشگاه تهران مورد بهره برداری قرار گرفت .

منبع : خبرگزاری مهر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۱-۱۲-۱۳۹۰, ۰۱:۲۶ عصر
ارسال: #17
RE: university of tehran
ایجاد دبیرخانه دائمی کتاب برتر در دانشگاه تهران

مدیر کل خدمات پژوهشی و انتشارات دانشگاه تهران از ایجاد دبیرخانه دائمی کتاب برتر در این دانشگاه خبر داد و گفت: راه اندازی سامانه اطلاعات علمی از برنامه های دانشگاه تهران است که سعی می شود کتاب، مجلات علمی و بخشهایی از پایان نامه های دانشجویی بر روی آن قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ایرج الله دادی پیش از ظهر امروز یکشنبه در بیستمین دوره انتخاب کتابهای برتر دانشگاهی، با اشاره به برخی انتقادات در زمینه پذیرش کتب در این جشنواره، افزود: به منظور تسهیل در پذیرش کتب اقدام به ایجاد دبیرخانه دائمی کتاب برتر کردیم و از ناشران خواسته شد تا کتابهایی که در سال 90 به زبان فارسی و یا غیر فارسی منتشر کرده اند را به این دبیرخانه ارسال کنند.

مدیر کل خدمات پژوهشی و انتشارات دانشگاه تهران با بیان اینکه این جشنواره از سال 1370 برگزار شده است، افزود: در جشنواره امسال علاوه بر کتابهای تالیفی، اقدام به پذیرش کتابهایی در بخش بین الملل برای داوری شد.

مدیر کل خدمات پژوهشی و انتشارات دانشگاه تهران با بیان اینکه در این دوره از جشنواره 646 عنوان اثر ارسال شد، اظهار داشت: از این تعداد 406 اثر در قالب تالیف، 232 اثر در قالب ترجمه و 8 اثر در قالب تصحیح و تحقیق در حوزه های پزشکی و دامپزشکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی، مهندسی، معماری و هنر ارائه شد.

وی با بیان اینکه از تعداد 646 عنوان اثر، 168 عنوان به مرحله دوم راه یافت، اضافه کرد: پس از داوری تعداد 14 اثر شامل 6 عنوان در قالب ترجمه، 6 عنوان در قالب تالیف و 2 اثر در قالب تالیف بین المللی به عنوان آثار برتر انتخاب شدند.

الله دادی با بیان اینکه انتشارات دانشگاه تهران از زمان تاسیس تا کنون 3 هزار و 300 اثر را منتشر کرده است، یادآور شد: در انتشارات دانشگاه تهران اقدام به ایجاد شورای تخصصی بین المللی کرد تا آثار مربوط به فرهنگ ایرانی – اسلامی را ترجمه و به دنیا عرضه کند.

وی ارتقای بهبود کیفی و کمی انتشارات دانشگاه تهران را از برنامه این دانشگاه نام برد و خاطر نشان کرد: راه اندازی سامانه اطلاعات علمی دانشگاه از دیگر برنامه های این دانشگاه است که در دستور کار قرار دارد.

مدیر کل خدمات پژوهشی و انتشارات دانشگاه تهران در این باره توضیح داد: در این سامانه سعی می شود تا کتابها و مجلات علمی بر روی این سامانه با حفظ حقوق مالکیت معنوی قرار گیرند علاوه بر این بخشی از پایان نامه های دانشجویی نیز بر روی این سامانه عرضه می شود.

منبع : خبرگزاری مهر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۷-۱۲-۱۳۹۰, ۱۰:۵۵ صبح
ارسال: #18
RE: university of tehran
سایت غیرفارسی دانشگاه تهران افتتاح شد

سایت غیرفارسی دانشگاه تهران در حضور کمیته منتخب این دانشگاه به 3 زبان غیرفارسی افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار مهر، سایت غیر فارسی دانشگاه تهران به زبانهای انگلیسی، عربی و فرانسه در حضور کمیته منتخب به طور رسمی افتتاح شد.

نشانی سایتهای ذکر شده به این شرح است:

آدرس سایت انگلیسی دانشگاه http://ut.ac.ir/en

آدرس سایت عربی دانشگاه http://ut.ac.ir/ar

آدرس سایت فرانسه دانشگاه http://ut.ac.ir/fr


منبع : خبرگزاری مهر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۱۳-۱۲-۱۳۹۰, ۱۰:۱۲ صبح
ارسال: #19
RE: university of tehran
10 پژوهشکده فناوری و علوم انسانی در دانشگاه تهران راه اندازی می شود


معاون پژوهشی دانشگاه تهران با اشاره به ایجاد دومین پژوهشگاه دانشگاهی کشور در این دانشگاه گفت: ظرفیت این پژوهشگاه 30 پژوهشکده است که در حال حاضر مجوز 10 پژوهشکده در حوزه های فناوریهای راهبردی، علوم انسانی و معارف دینی اخذ شد.
دکتر قاسم عموعابدینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره ایجاد پژوهشگاه دانشگاهی در دانشگاه تهران افزود: دانشگاه تهران در مسیر ایجاد دانشگاه فن آفرین، نوآور و کارآفرین در تلاش است تا زیر ساختهای لازم برای رسیدن به این هدف را فراهم کند.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران از تدوین برنامه دو ساله توسعه این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: به منظور ایجاد دانشگاه فن آفرین اقدام به تدوین برنامه 2 ساله توسعه ای این دانشگاه بر اساس برنامه پنجم توسعه، سند چشم انداز و برنامه های کلان کشور در حوزه توسعه علم و فناوری شد.

وی ادامه داد: بر این اساس برنامه های جدیدی در این دانشگاه در حال اجرا است که یکی از آنها ایجاد پژوهشگاه دانشگاه تهران است.

عمو عابدینی با تاکید بر اینکه راه اندازی این پژوهشگاه در راستای منویات مقام معظم رهبری است، خاطر نشان کرد: بر اساس منویات مقام رهبری که در سال گذشته ایراد فرمودند در سال جاری اقدام به ایجاد این پژوهشگاه شد.

وی با بیان اینکه این پژوهشگاه به صورت مجتمع پژوهشی در حال راه اندازی است، اضافه کرد: با راه اندازی این پژوهشگاه محققانی که شایستگی لازم علمی را داشته باشند می توانند در این پژوهشگاه به فعالیت های تحقیقاتی خود ادامه دهند.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران، به بخشهای مختلف پژوهشگاه این دانشگاه اشاره کرد و یادآور شد: این پژوهشگاه ظرفیت ایجاد 30 پژوهشگاه را دارد ولی در فاز اول مجوز راه اندازی 10 پژوهشگاه را دریافت کرده ایم.

وی فناوریهای راهبردی، علوم انسانی و معارف دینی را از حوزه های فعال تحقیقاتی در این پژوهشگاه نام برد و اضافه کرد: از جمله پژوهشکده هایی که درعلوم و فناوری ایجاد می شود می توان به پژوهشکده های طب تجربی، علوم و فنون زیستی، سیستم های پیشرفته و سیستم های هوشمند اشاره کرد.

عموعابدینی از ایجاد پژوهشکده هایی در حوزه علوم انسانی خبر داد و گفت: این پژوهشکده ها در زمینه های علوم قرآنی، مطالعات دینی و فناوریهای نرم است.

منبع : خبرگزاری مهر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۵-۶-۱۳۹۲, ۰۹:۴۸ عصر
ارسال: #20
RE: university of tehran
سلام.
اینقدر اینجا شلوغ و نامنظمه که نتونستم تاپیک جدید بزنم.
اگر دانشجوی مجازی هستید خوشحال میشویم سری به ما بزنید.

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا